aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu Sylwester Baćko - kandydat do Sejmiku - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL Izabela Górecka - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Violetta Majak - materiał sfinansowany przez KW Dialog Dariusz Kurowski - materiał wyborczy KWW Razem KG Aleksandra Krawczyk - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Ewa Kocemba - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Bożena Kończak - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska materiał sfinansowany ze środków KWW Ogniwo Tomasza Kulona materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog Arkadiusz Dybiec - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Andrzej Pawlukiewicz - materiał sfinansowany przez KWW Porozumienie Wyborcze Grzegorz Rozwadowski - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Urszula Machaj - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Joanna Cebula - kandydatka do rady powiatu - materiał sfinansowany przez KWW Nowoczesna Gmina 2023 Franciszek Walka - materiał sfinansowany przez KWW Razem KG Zenon Król - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska 19 Tomasz Baćko - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL

CzarnówNa wzgórzu Moria znajduje się słynna święta skała, czczona przez Żydów i przez Muzułmanów, na której Salomon wzniósł ok. 960 r. p.n.e. wspaniałą Świątynię [...]; była to prawdopodobnie podłużna budowla składająca się z trzech pomieszczeń: przedsionka, miejsca świętego i najświętszego, w którym znajdowała się arka przymierza; przed Świątynią wznosiły się dwie kolumny z brązu, a na dziedzińcu był ołtarz całopalenia.* Czarnów wita...

Czarnów

W tradycji buddyjskiej Nagi uważane są za szczodre i hojne, ale często niebezpieczne i złośliwe istoty, będące wierzchowcami bogów. Były śmiertelnymi wrogami ptaków Garuda, wierzchowca Wisznu/Buddy. Od tego czasu stały się strażnikami dharmy. Istoty te również znane są z tego, że przechowują termy, czyli ukryte nauki Buddy. To istoty powiązane z wodą... Czarnów wita.

Czarnów

W świątyni stał posąg ogromny, wielkością przewyższający postać ciała ludzkiego, czterema głowami i tyluż karkami wzbudzający zdziwienie, z których dwie w stronę piersi, a dwie w stronę pleców zdawały się patrzeć. Zresztą wzrok umieszczonych z przodu czy z tyłu [głów], jedna w prawo, druga w lewo zdawały się zwracać... Czarnów wita.

CzarnówCoraz mniej osób miało okazję zaznać smak prawdziwego, wiejskiego chleba „domowej roboty”. Jeszcze mniej miało pewnie okazję zobaczyć prawdziwy piec do pieczenia chleba. Czarnów wita.

CzarnówTrójząb Posejdona - włócznia o trzech grotach, symbol władzy boga Posejdona. Wykuty przez cyklopów, używany zazwyczaj do rozbijania skał i tworzenia źródeł. Trójzęba spotkacie Państwo także tutaj… Czarnów wita.

Czarnów (przed 1945 r. z niem. Rothenzechau) – wieś o charakterze rozproszonym; jedyna taka w naszej gminie, powiecie, a może i województwie – cicha, tajemnicza i „niewypromowana”. - Może niech tak zostanie... mówią z uśmiechem Mieszkańcy. W tej i najbliższych odsłonach zapraszamy Państwa do poznania „małej architektury” wsi Czarnów.