aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Najnowsze

kamos Działając w imieniu Spółdzielni Mleczarskiej KaMos w Kamiennej Górze
zwracam się do Was z prośbą – apelem:
Wspierajcie naszą lokalną Spółdzielnię poprzez świadomy zakup wyrobów nabiałowych, produkowanych przez KaMos.

koronawirus

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

fot. UM Kamienna Góra

Zamykamy parki i skwery w Kamiennej Górze. Wstęp do nich jest zakazany do odwołania. Ograniczenie dostępu jest związane z rozporządzeniem rządowym i koniecznością ograniczania rozpowszechniania się pandemii koronawirusa. Apelujemy do mieszkańców o przestrzeganie tego zakazu.

koronawirus

W poniedziałek ruszyła strona internetowa Komisji Europejskiej, która ma obalać mity i weryfikować doniesienia dotyczące koronawirusa. Jest ona dostępna także w języku polskim i zawiera praktyczną wiedzę dotyczącą pandemii.

koronawirus

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę rano o 36 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączny bilans wzrósł do 2347. Zmarły dwie kolejne osoby: 83-letni i 68-letni mężczyźni. W sumie odnotowano dotąd 35 zgonów.

koronawirus

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował serię internetowych podcastów dotyczących tego jak radzić sobie m.in. z lękiem, niekontrolowanymi emocjami czy konfliktami rodzinnymi w okresie izolacji spowodowanej koronawirusem – poinformował fundusz w poniedziałek na swojej stronie internetowej.

raport

Kamiennogórskie starostwo opublikowało dane dotyczące zachorowań na koronawirusa na terenie powiatu kamiennogórskiego.

koronawirus

Po tym, jak ministerstwo zdrowia poinformowało w poniedziałek wieczorem o 71 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, łączny bilans wzrósł do 2055 osób. Resort podał, że zmarło kolejne pięć osób, w sumie to 31 zgonów.

koronawirus

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 83 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączny bilans wzrósł do 2215 osób. Resort przekazał też, że zmarła kolejna osoba. Liczba zgonów wynosi obecnie 32.

statystyka

Kamiennogórskie starostwo opublikowało dane dotyczące zachorowań na koronawirusa na terenie powiatu kamiennogórskiego.

REKLAMA