aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Osoby, które nie mają szansy na zobowiązanie kredytowe, mogą korzystać z ofert licznych firm pozabankowych, które udzielają szybkie pożyczki bez weryfikacji. Taka forma wsparcia finansowego jest doskonałym rozwiązaniem problemów z pieniędzmi w obliczu niespodziewanych wydatków, tzw. czarnej godziny bądź długów. Coraz bardziej atrakcyjne oferty firm pożyczkowych sprawiają, że pożyczka dostępna jest również dla osób bez zdolności finansowej. Warto poznać warunki, jakie stawiają instytucje pozabankowe, by móc cieszyć się dodatkową gotówką.

 

Wiele z nich dotyczy minimalnych formalności i krótkiego czasu na podjęcie decyzji o udzieleniu takiego zobowiązania. Co ciekawe, pożyczka na raty bez weryfikacji jest możliwa nawet w 15 minut.

Czy pożyczka bez weryfikacji danych jest możliwa?

Zobowiązanie pożyczkowe nie zostanie udzielone bez weryfikacji danych osobowych. Firmy pożyczkowe, które decydują się na udzielanie finansowego wsparcia bez oceny zdolności finansowej, muszą w jakiś sposób się zabezpieczać, a forma sprawdzenia danych tożsamości jest bardzo często jedynym sposobem na zdobycie zaufania względem pożyczkobiorcy. Co więcej, sprawdzenie danych osobowych pozwala też uniknąć sytuacji, w których pożyczka zaciągana jest przez osoby do tego niepowołane albo posługujące się nieosobistymi danymi. Weryfikacja potencjalnego pożyczkobiorcy polega przeważnie na sprawdzeniu dowodu osobistego, konta bankowego czy też numeru telefonu. Instytucje, które oferują chwilówki, najczęściej nie sprawdzają zdolności finansowej poprzez analizę raportów BIK.

Pożyczka bez weryfikacji dowodu osobistego - alternatywa

Okazuje się jednak, że chociaż firmy pożyczkowe wymagają potwierdzenia danych osobowych, to ten proces nie musi przebiegać przy wykorzystaniu dowodu osobistego. Większość pożyczkodawców akceptuje także inny dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem, w tym paszport. To okazja dla tych klientów, których dowód osobisty uległ przedawnieniu bądź został zgubiony/skradziony, a zobowiązanie finansowe konieczne jest "na już".

Pożyczka bez weryfikacji konta bankowego - na jakich zasadach?

Nie zawsze też weryfikacja pożyczkobiorcy musi przebiegać poprzez sprawdzenie konta bankowego, a tym bardziej wartości comiesięcznych wpływów na taki rachunek. Należy wiedzieć, że nie wszystkie firmy pożyczkowe wykorzystują też konto bankowe klienta do analizy wiarygodności czy zgodności danych z tymi z dowodu osobistego. Coraz częściej takie potwierdzenie przebiega poprzez rozmowę telefoniczną albo sms-a. To dobre rozwiązanie dla osób, dla których pożyczka pozabankowa jest ostatnim ratunkiem, ale nie mają oni czasu na zakładanie konta bankowego. To też dobra wiadomość dla tych, których rachunek bankowy został zablokowany, na przykład w ramach egzekucji komorniczej. Pożyczka bez weryfikacji konta jest nierzadko jedyną opcją na uzyskanie finansowego wsparcia.

Pożyczka bez weryfikacji numeru telefonu - co w zamian?

Firmy pożyczkowe ustalają indywidualne warunki weryfikacji swoich klientów. Jeszcze do niedawna standardem była konieczność podawania przez pożyczkobiorcę numeru telefonu. Ten służył do możliwości przeprowadzania rozmów w zakresie oceny wiarygodności finansowej oraz wysyłania sms-a potwierdzającego przyjęcie wniosku. W formie sms-a instytucje pozabankowe informowały również o decyzji w ramach udzielanego wsparcia.

Dzisiaj, zamiast numeru telefonu najczęściej wystarczy podać adres mailowy albo numer konta bankowego. Automatycznie po pozytywnym zatwierdzeniu wniosku o pożyczkę środki trafiają na taki rachunek, a cały proces trwa jedynie kilkanaście minut. Same rozmowy telefoniczne dotyczące ofert zastąpione zostały poradnikami online, a weryfikacja klienta następuje poprzez elektroniczne deklaracje.

Pożyczka bez weryfikacji w bazach - opcja dla zadłużonych

Ograniczać udaje się nie tylko proces komunikacji z potencjalnymi klientami, ale również weryfikacji przyszłych pożyczkobiorców. Większość chwilówek oferowanych jest dzisiaj na podstawie deklaracji i wniosku online, a pożyczka na raty bez weryfikacji to już standard. Takie zobowiązania udzielane są na niewielkie kwoty oraz krótki czas. To dobra opcja dla osób zadłużonych, które potrzebują dodatkowych środków w celu spłaty poprzednio zaciągniętych pożyczek. Na otrzymanie kredytu w banku nie mieliby szans, ponieważ dłużnicy mają negatywną historię kredytową, a co za tym idzie, wykazują brak zdolności kredytowej.

undefined

REKLAMA