aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Myślisz, że samolot to najlepszy środek lokomocji do podróżowania po świecie? A gdyby tak podróżować luksusowym pociągiem? To nie będzie zwykła podróż, ale prawdziwa przygoda. https://carter.eu/typy-podrozy/luksusowe-pociagi Wybierz niezwykłe i niecodzienne miejsca na całym świecie. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się:

 

 • czym jest CARTER?
 • jakie miejsca na świecie warto odwiedzić, 
 • jaki typ podróży można zaplanować.

Podróżuj razem z biurem podroży CARTER

To największe i najstarsze zarazem biuro turystyczne luksusowe w całej Polsce. Na rynku działa już od 2003 roku - dawniej pod nazwą Luxury Travel. Czyli już od ponad 17 lat! Zespół Carter to drużyna profesjonalistów. Klienci mogą być pewni, że otrzymają personalną opiekę swojego doradcy podróży. Służy on pomocą i swoją dostępnością pod telefonem komórkowym o każdej porze dnia i tygodnia. Ma to zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Osoby są przeszkolone w wielu językach m.in.:

 • polskim,
 • angielskim,
 • niemieckim,
 • francuskim,
 • rosyjskim,
 • ukraińskim,
 • włoskim,
 • portugalskim,
 • hiszpańskim.

Na stronie biura podróży można odnaleźć opinie klientów, którzy już odbyli wycieczkę z Carter. Koszty podróży można poznać dzięki wysłaniu wiadomości przez formularz na stronie.

Wybierz kierunek podróży

Nie będzie kłamstwem stwierdzenie, że z biurem podróży Carter można podróżować praktycznie po całym świecie. Dostępne są praktycznie wszystkie zamieszkałe przez ludzi kontynenty.:

 • Europa - m.in. Islandia, Andora, Cypr, Austria, Laponia, Turcja
 • Afryka - np. Kenia, Tanzania, Zambia, Botswana, Mazambik
 • Azja - Butan, Chiny, Laos, Tajlandia, Nepal, Japonia
 • Ameryka Północna - Kanada, USA, Kostaryka, Karaiby
 • Ameryka Południowa - Chile, Argentyna, Brazylia, Ekwador, Kolumbia
 • Australia - Australia, Nowa Zelandia, Wyspy Cooka, Fidżi

To tylko z niektórych proponowanych kierunków podróży. Zarówno osoba, która szuka wypoczynku nad morzem, jak i spacerująca po górach, z pewnością znajdzie punkt docelowy dla siebie. 

Czym w podróż?

Choć może się wydawać, że samoloty są najlepszą formą transportu do dalekich krajów, to biuro Carter daje alternatywne propozycje dla poszukiwaczy przygód. Opcji tematycznych podróży jest wiele. Ciekawą opcją mogą wydać się rejsy kilkudniowe rejsy. Wszystkie zapewniają wysokiej klasy kabiny, w której turysta będzie mógł spokojnie odpocząć. 

Na stronie można znaleźć też kategorię na kobiece wyjazdy. Idealnie sprawdzą się np. w przypadku wieczorów panieńskich. Wyjazdy te np. do Indii czy na Malediwy często połączone są ze SPA. Organizowane są również specjalne wycieczki dla kobiet. Co ciekawe również same kobiety są koordynatorkami tego typu podróży. 

Inną kategorię stanowią również obecnie na czasie wyprawy na narty. Prócz popularnych kurortów na stoku można poszaleć m.in. w Andorze, Kanadzie, czy Szwajcarii. Kolejne aktywności sportowe to golf 

Kolejną z ciekawych sposobów podróżowania jest wyprawa pociągiem, ale nie byle jakim, tylko luksusowym pociągiem, którym można podróżować praktycznie po całym świecie.

Luksusowe pociągi jako nowy trend podróżowania? 

Na popularności zyskują podróże pociągiem, ale nie byle jakim. Ekskluzywnymi pociągami można podróżować m.in. po Wielkiej Brytanii, Peru, Indiach, Hiszpanii, czy RPA. Jednym z bardziej popularnych jest Venice Simplon-Orient-Express. Podróże zwyczajowo trwają od 2 do 5-6 dni. Niezwykła maszyna Venice Simplon-Orient-Express daje możliwość całodobowej obsługi stewardów. Można skorzystać w ramach bilety z trzech wagonów restauracyjnych. W tym przewidziane są dwa bary, w którym gra również muzyka na żywo. W trakcie dnia przedziały noszące nazwę Twin służy dzięki pomocy obsługi pociągu jako salon. Znajduje się w nim kanapa, podnóżek, mały stół i szafka z umywalką z dostępem do ciepłej i zimnej wody. Wieczorem przekształcana jest w sypialnię z dwoma łózkami (góra-dół) ze świeżo obleczoną pościelą i ręcznikami. Dodatkowo turyści nie muszą martwić się o szlafrok, pantofle, jak również zestaw kosmetyków podróżnych. Każdy pokój wyposażony jest w ozdobną ubikację. Pożywienie składa się z pięciu posiłków, z czego trzy są podawane w wagonach restauracyjnych, a śniadanie i kolacja w pokojach, tak aby zapewnić gościom trochę intymności. Venice Simplon-Orient-Express podróżuje z Wenecji do np. Paryża, czy Londynu. Przejeżdża dodatkowo przez duże europejskie stolice jak Praga czy Budapeszt. 

Na pokładzie pociągów przewidziane są również atrakcje takie jak: trzy wagony restauracyjne, dwa bary oraz muzyka na żywo, a nawet firmowy butik. 

Innym znanym pociągiem jest Maharajas’ Express. Daje możliwość podróżowania po Indiach, zapewniając przy tym wielki komfort. Spokojnie można przemieszczać się z miasta do miasta indyjskiego państwa. To wszystko dzięki profesjonalnej obsłudze, pięknym wnętrzom i pysznym posiłkom. Kabiny są wyposażone w takie udogodnienia jak: przybory toaletowe, ekran LCD i odtwarzacz DVD, WiFI, dostęp do sieci, stolik i odpowiednio ustawioną do potrzeb gościa klimatyzację.

 

Gdybyście mogli wybrać, w jaką luksusową podróż, gdzie byście się wybrali?

REKLAMA