aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Hiszpanię każdego roku odwiedzają miliony turystów. Co sprawia, że uznajemy ten zakątek świata za tak atrakcyjny? Trzeba przyznać, że Hiszpania potrafi oczarować i ma na to swoje niezawodne metody!

Hiszpania to popularny kierunek dla turystów — niektórzy nawet odwiedzają ją regularnie, przyznając, że jeśli raz zakocha się w tym miejscu, już zawsze będzie nas do niego ciągnęło. A od takiego uczucia już tylko krok do wpisania w wyszukiwarkę: domy nad morzem na sprzedaż w Hiszpanii. Jeśli jeszcze okazuje się, że przystępna cena mieszkań lub domów na hiszpańskim wybrzeżu jest w zasięgu ręki Polaka, miłośnicy tego pięknego kraju mogą przeprowadzić się do niego na stałe, lub przez część roku wynajmować swój lokal turystom czy tubylcom, a przez drugą część — cieszyć się hiszpańskim słońcem i dysponować własnymi czterema kątami. Co sprawia, że Hiszpania jest tak popularna i budzi pozytywne emocje?

1. Piękne krajobrazy

Widoki niczym z pocztówek lub zdjęć oglądanych w kalendarzach — Hiszpania to wspaniałe plaże z krystaliczną wodą, błękitne niebo, urokliwe uliczki w miastach, flamingi w naturalnym środowisku i egzotyczna natura. Niezwykłe krajobrazy cieszą oczy każdego turysty i sprawiają, że nie ma się dość — można do upadłego spacerować po hiszpańskich miastach i podziwiać zabytki, przechadzać się po plaży i wędrować po kraju w poszukiwaniu piękna przyrody.

2. Słoneczna pogoda

W Hiszpanii słońce świeci aż 320 dni w ciągu roku, choć oczywiście wszystko zależy od wybranej przez nas lokalizacji — północny zachód różni się warunkami atmosferycznymi od Andaluzji. Mimo to średnie temperatury w styczniu wynoszą 12 stopni, a w lipcu — 25 stopni. To dobra wiadomość dla osób, które mają dość jesiennej szarugi i chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu.

3. Gościnni i otwarci Hiszpanie

Hiszpanie są otwarci i bardzo przyjaźnie nastawieni do innych ludzi. Chętnie zamienią parę słów, uśmiechną się na ulicy, a sąsiada szybko zaczną traktować niemal jak rodzinę. Warto zwrócić uwagę także na ich kulturę osobistą, którą możemy zaobserwować np. podczas jazdy komunikacją miejską — Hiszpanie nie przepychają się, tylko ustawiają w kolejkę. Życzliwość otoczenia potrafi poprawić nastrój i sprawić, że sami będziemy przyjaźniej nastawieni do życia!

4. Piłka nożna i inne sporty

Każdy fan piłki nożnej zna hiszpańskie kluby FC Barcelona i Real Madryt. Zobaczenie tamtejszych stadionów, a może nawet rozgrywek, to spełnienie marzeń niejednego kibica. Ponadto piękna pogoda kusi, by aktywnie spędzać czas także na inne sposoby — np. uprawiając sporty wodne, jeżdżąc na rowerze lub konno czy grając w tenisa. Miłośnicy górskich wspinaczek znajdą piękne szlaki, bo aż 90% powierzchni kraju zajmują wyżyny i góry. 

5. Kuchnia pełna smaków

Zdrowa, urozmaicona kuchnia hiszpańska kusi intensywnymi, egzotycznymi smakami. Popularne są tu owoce morza, świeże ryby, warzywa i owoce, a także przekąski zwane tapas. Ciekawa jest także tendencja Hiszpanów do łączenia piwa i wina ze słodkimi napojami — powszechnie pije się piwo ze Spritem czy czerwone wino z Fantą. Miłośnicy kuchni i nowych smaków będą oszołomieni różnorodnością, jaką można cieszyć się w Hiszpanii!

6. Kraj o wielu obliczach

Miłośnicy Hiszpanii przekonują, że tam nawet powietrze pachnie inaczej. To kraj o wielu obliczach, w którym poszczególne regiony mają swoje specyficzne cechy, a piękna pogoda i szybko udzielająca się radość życia sprawiają, że chce się wszystkiego doświadczać i próbować, by jak najlepiej poznać to wyjątkowe miejsce.

Te cechy sprawiają, że coraz więcej osób uznaje Hiszpanię nie tylko za wspaniałe miejsce na wakacyjny wyjazd, ale też za idealny kraj do życia. Na dodatek koszty utrzymania nie są wysokie, a domy nad morzem na sprzedaż w Hiszpanii mają ceny, które są w zasięgu Polaków. Być może Ty też spełnisz marzenie o własnych czterech kątach nad błękitnym morzem?

 

REKLAMA