aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

zus Te osoby, które dostały w styczniu zaniżone wypłaty rent i emerytur a ich wysokość mieści się w przedziale 4920 zł -12800 zł, od lutego 2022r. będą miały wyliczoną zaliczkę na podatek wg zasad obowiązujących na ostatni dzień ubiegłego roku. Wraz z wypłatą w lutym dostaną również zwrot nadpłaconej zaliczki za styczeń tego roku.

zus Na Dolnym Śląsku rodzice wysłali do ZUS już 25,4 tys. wniosków. Informację o przyznaniu środków w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego rodzic, który złożył wniosek, dostanie na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, a także mailem na podany we wniosku adres.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 17:00 17 stycznia do 9:00 18 stycznia.

mos

Dzisiaj na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbył się finał powiatowy w halowej piłce nożnej dziewcząt w ramach Licealiady.

IMGW-PIB wydało ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 6:00 do 17:00 17 stycznia.

Krzeszów - festiwal Trzech Kultur

Wczoraj (sobota, 15 stycznia) w Centrum Biblioteczno- Kulturalnym w Krzeszowie odbył się Festiwal Trzech Kultur. Przegląd jasełek, kolęd i pastorałek zorganizowany został po raz dwunasty.

 krzeszow koncert

W sobotę (15 stycznia) w bazylice mniejszej w Krzeszowie wystąpili Pospieszalscy – muzyczna rodzina pochodząca z Częstochowy.

mammo

Na kamiennogórskim rynku 18 stycznia i 16 marca działać będzie mammobus. Badania prowadzić będą medycy z NS ZOZ Diagnostyk s.c. Zapisy na badania pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00: pn.-pt. ) lub online: https://diagnostyk.pl/, można również podejść bezpośrednio do mammobusu.

Jan Kasprzyk - prezes zarządu powiatowego OSP

W świetlicy w Opawie odbył się dzisiaj piąty zjazd oddziału powiatowego związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Strażacy wybierali władze powiatowe na kolejną pięcioletnią kadencję.

Młodszy inspektor Tomasz Kościcki

Od poniedziałku zmieni się zastępca komendanta powiatowego policji w Kamiennej Górze.

zus W Polsce działa prawie 3 mln firm, z czego 327 tys. prowadzących je osób korzysta z „Małego ZUS plus”. Przedsiębiorcy, którzy chcą dopiero w tym roku zacząć korzystać z tej ulgi powinni to zgłosić to w ZUS do 31 stycznia. Ci, którzy korzystali z ulgi w 2021 roku i nadal spełniają warunki, nie muszą tego zgłaszać ponownie.

fot. umwd

Ocena potrzeb medycznych Dolnoślązaków i tworzenie nowych programów profilaktycznych w zakresie ochrony zdrowia to główne zadania „Inkubatora Polityki Zdrowotnej” – projektu realizowanego we współpracy z Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Dolny Śląsk jest pierwszym regionem w Polsce, który przystąpił do projektu podpisując dziś porozumienie z Agencją.

fot. MOS Kamienna Góra

Dzisiaj na sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Kamiennej Górze odbył się finał powiatowy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.

wosp chelmsko

Sztab WOŚP w Chełmsku Śląskim zaprasza do zapisów na turniej tenisa stołowego oraz turniej piłki nożnej.
Zapisy pod numerem telefonu 75 74 22 197 lub u sędziego - Mariusza Zbrzyzny nr 667 975 587

fot. itd

Kierująca samochodem osobowym znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Z kolei kierowca ciężarówki przewoził niesprawnym pojazdem stanowczo za dużo ziemi. Ładunek nie był też zabezpieczony plandeką. Wykroczenia popełnione na jednej z dróg powiatowych ujawnili inspektorzy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2021

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2022 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA