aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

zus Te osoby, które dostały w styczniu zaniżone wypłaty rent i emerytur a ich wysokość mieści się w przedziale 4920 zł -12800 zł, od lutego 2022r. będą miały wyliczoną zaliczkę na podatek wg zasad obowiązujących na ostatni dzień ubiegłego roku. Wraz z wypłatą w lutym dostaną również zwrot nadpłaconej zaliczki za styczeń tego roku.

zus Na Dolnym Śląsku rodzice wysłali do ZUS już 25,4 tys. wniosków. Informację o przyznaniu środków w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego rodzic, który złożył wniosek, dostanie na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, a także mailem na podany we wniosku adres.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 17:00 17 stycznia do 9:00 18 stycznia.

IMGW-PIB wydało ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 6:00 do 17:00 17 stycznia.

Jan Kasprzyk - prezes zarządu powiatowego OSP

W świetlicy w Opawie odbył się dzisiaj piąty zjazd oddziału powiatowego związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Strażacy wybierali władze powiatowe na kolejną pięcioletnią kadencję.

Młodszy inspektor Tomasz Kościcki

Od poniedziałku zmieni się zastępca komendanta powiatowego policji w Kamiennej Górze.

zus W Polsce działa prawie 3 mln firm, z czego 327 tys. prowadzących je osób korzysta z „Małego ZUS plus”. Przedsiębiorcy, którzy chcą dopiero w tym roku zacząć korzystać z tej ulgi powinni to zgłosić to w ZUS do 31 stycznia. Ci, którzy korzystali z ulgi w 2021 roku i nadal spełniają warunki, nie muszą tego zgłaszać ponownie.

fot. umwd

Ocena potrzeb medycznych Dolnoślązaków i tworzenie nowych programów profilaktycznych w zakresie ochrony zdrowia to główne zadania „Inkubatora Polityki Zdrowotnej” – projektu realizowanego we współpracy z Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Dolny Śląsk jest pierwszym regionem w Polsce, który przystąpił do projektu podpisując dziś porozumienie z Agencją.

fot. itd

Kierująca samochodem osobowym znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Z kolei kierowca ciężarówki przewoził niesprawnym pojazdem stanowczo za dużo ziemi. Ładunek nie był też zabezpieczony plandeką. Wykroczenia popełnione na jednej z dróg powiatowych ujawnili inspektorzy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

fot. policja Kamienna Góra

W dniu 11 stycznia br. w godzinach południowych kamiennogórscy policjanci, zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży odzieży na kwotę 505 złotych. Jak się okazało na „zakupy” wybrał się w towarzystwie znajomej, która była poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości.

REKLAMA