aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. umwd

W związku z trudną sytuacją branży turystycznej wywołaną przez pandemię Covid-19 Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rusza z czasową kampanią #BezpieczneDoOdkrycia. To kolejne działanie w ramach akcji Odkryj Dolny Śląsk, wspierające turystykę regionalną. Kampania będzie promować świadome i bezpieczne podróże „blisko domu”, w miejsca bez tłumów turystów, wskazane m.in. przez dolnośląskich blogerów, którzy włączyli się w akcję.

gddkia

Dzisiaj (piątek, 26 lutego) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła ofert w przetargu na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej i Programem Funkcjonalno-Użytkowym wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania pod nazwą: „Budowa/rozbudowa autostrady A4 Legnica Południe (z węzłem) – Wrocław Wschód (bez węzła)/węzeł Stary Śleszów (z węzłem) i budowa drogi ekspresowej S5 Sobótka-Bolków”

Kamienna Góra

Około 460 tys. zł w marcu powinno wpłynąć na konto miasta Lubawka. To odszkodowanie za działki przejęte pod budowę S3. Na informację od miejskich urzędników o wysokości odszkodowania czekają radni Kamiennej Góry. Od wysokości odszkodowania uzależniają wartość obligacji.

Krzysztof Mróz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru w Programie „Ochrona Zabytków” na rok 2021. W całej Polsce dofinansowano aż 445 projektów na łączną kwotę ponad 105 mln. Wśród nich znalazło się 7 z powiatu kamiennogórskiego, które otrzymały łączne dofinansowanie w kwocie 1 177 000 zł.

fot. Patryk Straus

Patryk Straus, wójt gminy Kamienna Góra, poinformował o pozyskaniu dotacji do remontu budynku przy ul. Okrzei w Kamiennej Górze.

fot. relacja wideo z sesji

Jednego głosu zabrakło, aby do porządku obrad dzisiejszej (czwartek, 25 lutego) sesji rady gminy Lubawka wprowadzić uchwałę dotyczącą zamiaru wystąpienia przez gminę o dotacje do budowy mieszkań przez TBS.

Aktualizacja 16:06

fot. policja Kamienna Góra

Kamiennogórscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi, na terenie jednej z miejscowości w gminie Marciszów. Sprawcą okazał się mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Wartość strat została oszacowana na ponad 3 tysiące złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

zus Jesteś emerytem lub rencistą i dorabiałeś w ubiegłym roku a nie osiągnąłeś jeszcze powszechnego wieku emerytalnego - pamiętaj, żeby rozliczyć z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych swoje dodatkowe przychody. Nie muszą tego robić kobiety, które mają więcej niż 60 lat i mężczyźni powyżej 65 lat.

Kamienna Góra, ul. Jaśminowa

Radni Kamiennej Góry zgodzili się na nadanie nazwy nowej ulicy na terenie miasta.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej (środa, 24 lutego) sesji rady miasta Kamienna Góra radni rozważali zwolnienie przedsiębiorców z opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu, uchwała dotyczy sprzedaży alkoholu przeznaczonego do spożycie w miejscu sprzedaży, a więc np. w restauracjach.

REKLAMA