aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

grafika UM Kamienna Góra

Rybnik poinformował dzisiaj, że nowe logo Kamiennej Góry to kopia Systemu Identyfikacji Wizualnej miasta Rybnik, który funkcjonuje od 2018 roku. Z zarzutami nie zgadza się rzecznik Kamiennej Góry.

Krzysztof Mróz

Senator Krzysztof Mróz zachęcał dzisiaj (środa, 23 września) do zgłaszania chęci budowy masztu z biało-czerwoną flagą. Akcja to inicjatywa premiera z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

senator Krzysztof Mróz

Okręg jeleniogórsko-legnicki, którego częścią jest powiat kamiennogórski, będzie miał nowego posła, poinformował podczas dzisiejszej (środa, 23 września) konferencji senator Krzysztof Mróz.

szlaki konne

Stowarzyszenie Doliny Zadrny we współpracy z lokalnymi przodownikami turystyki jeździeckiej i Ośrodkiem Górskiej Turystyki Jeździeckiej KONIEWO, zakończyło realizację projektu odnawiania szlaków konnych przebiegających przez teren powiatu kamiennogórskiego. Pomalowano od nowa już prawie 115 km szlaku. W Dębrzniku, skąd zaczynają się szlaki konne, w dawnym parku przypałacowym, przez który przebiega trasa, powstało nasadzenie nowych drzew i krzewów. Teren został uporządkowany, a znajdujące się na jego terenie pomniki przyrody zyskały tablice informacyjne.

arimrChcesz potwierdzić lub założyć Profil Zaufany? Możesz uczynić to także w placówkach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

fot. użyczone

W weekend odbyło się XVII Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza. Trasę o długości ok. 137 km pokonywali również kamiennogózanie.

fot. strona projektu S3

Wykonawca odcinka S3 między Kamienną Góra a Lubawką informuje o kolejnych czynnościach podejmowanych od momentu przekazania mu placu budowy.

Zarząd powiatu kamiennogórskiego przyznał pierwsze stypendia naukowe i sportowe w ramach programu Ambasador Ziemi Kamiennogórskiej.

Podczas sobotniego Festynu Rodzinnego dla Martynki udało się zebrać ponad 40 tysięcy złotych.

Coraz więcej dzieje się przy budowie drogi ekspresowej S3 w okolicach Kamiennej Góry i Bolkowa. Pierwsza łopata już została wbita.

REKLAMA