aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

zusOrzeczenia lekarskie w czasie epidemii zachowują ważność to oznacza, że orzeczenie wydane przez lekarza orzecznika albo komisję lekarską o niezdolności do pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji, którego termin upływa w okresie epidemii, zachowuje ważność przez następne trzy miesiące.

fot. facebook / Nadleśnictwo Kamienna Góra

Jak informuje Nadleśnictwo Kamienna Góra, dzisiaj (poniedziałek, 6 kwietnia) w leśnictwie Błażejów spłonęło kilkadziesiąt arów bukowego młodnika.

lampa

Jedna z internautek zgłosiła dzisiaj uwagi dotyczące ustawianych na terenie Kamiennej Góry nowych lamp oświetlenia ulicznego. Według niej w lampach ukryte są "emitery 5G".

fot. strazpisarzowice.pl

Pracowicie tydzień rozpoczęli strażacy. Dzisiaj (poniedziałek, 6 kwietnia) gasili pożar traw w pobliżu ścieżki rowerowej z Kamiennej Góry w kierunku Antonówki.

smieci

Worki śmieci wyłowili dzisiaj (piątek, 3 kwietnia) z rzeki w Nowej Białce strażacy z PSP Kamienna Góra i OSP Pisarzowice.

Lubawka

Dzisiaj (czwartek, 2 kwietnia) przypada 15. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Z powodu zagrożenia koronawirusem tegoroczne obchody rocznicy zorganizowane w Lubawce miały nietypowy przebieg.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiegona okres od godziny 20:00 2 kwietnia do 8:00 6 kwietnia.

fot. DSDiK

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, zarządca dróg wojewódzkich na terenie Dolnego Śląska, ogłosiła przetarg na remont 3,5 km drogi z Kowar do Ogorelca.

zus Zwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania, które oferuje przedsiębiorcom Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

fot. KEP

Ojciec Święty Franciszek mianował bp. Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej, biskupem diecezjalnym w Świdnicy. Zastąpi on odchodzącego na emeryturę bp. Ignacego Deca. Decyzję Papieża ogłosiła we wtorek w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

REKLAMA