aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - ul. Lipowa 4

Jest taki budynek mieszkalny w Kamiennej Górze, do którego nie ma dojazdu. Problemem nie jest zła organizacja ruchu, a brak drogi.

 

Budynek ten to Lipowa 4. Do niedawna można było do niego dojechać ścieżką od strony ul. Bohaterów Getta. Oficjalnie nie była to jednak droga, a część prywatnej działki. Na początku grudnia właściciel zablokował przejazd wysypując ziemię. Wczoraj drogą blokował płot. Właściciel działki miał prawo do takich działań.

Kamienna Góra - Lipowa 4, stan na dzień 8 grudnia

Oficjalnie dojazd do budynku to droga od strony ul. Lipowej 5. Od ul. Bohaterów Getta do Lipowej 5 to gruntowa, przy obecnej pogodzie błotnista droga. Później zostaje kilkadziesiąt metrów wąskiej ścieżki. Problem w tym, że od tej strony do budynku nie podjedzie żaden samochód. Przejazd jest za wąski. Dotyczy to również służb ratunkowych pogotowia czy straży pożarnej.

Kamienna Góra - ul. Lipowa 4 - dane z geoportalu starostwa

Miejscy urzędnicy wyjaśniają, że negocjacje z właścicielem nieoficjalnego dojazdu nie przyniosły rezultatu. Później w planach było szybkie odtworzenie dojazdu od budynku nr 5, ale miasto nie uzyskało zgody na wycięcie drzew. W tej sytuacji pozostaje wytyczenie nowego przebiegu drogi i wykonanie nowego dojazdu.

Kamienna Góra - ul. Lipowa 4

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez

REKLAMA