aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA

esmedia

Najnowsze

fot. policja Kamienna Góra

Po pościgu policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Lubawka podejrzewanego o liczne kradzieże oraz o napad rabunkowy.

 

Policjanci wezwani zostali na teren centrum handlowego w Kamiennej Górze. Pracownik jednego ze sklepów poinformował funkcjonariuszy o napadzie rabunkowym. Młody mężczyzna uderzając go pięściami próbował uciec z kosmetykami. Kradzież nie udała się. Podejrzany został zatrzymany.

Okazało się, że był to 24-letni mieszkaniec gminy Lubawka, doskonale znany policji głównie z częstych kradzieży sklepowych. Zatrzymany usłyszał zarzut dokonania napadu rabunkowego i spowodowanie obrażeń ciała u sprzedawcy. Odpowiadać będzie również za kradzieże dokonywane od czerwca, miał m.in. ukraść alkohole o wartości kilkuset złotych, papierosy i telefon komórkowy. Usłyszał również zarzut usiłowanie kradzieży z włamaniem do jednego ze studiów fotograficznych w Lubawce oraz kradzieży z jednego z mieszkań i domów w Lubawce (miał ukraść konsolę do gier, laptop, portfel, pieniądze).

Mężczyzna przyznał się do postawionych zarzutów. Na rozprawę czekać będzie w areszcie. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA