aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
policja Kamienna Góra

Zakończyła się tegoroczna akcja Znicz. Policja prowadziła ją od 31 października do 4 listopada. Policjanci skupili się na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonie cmentarzy.

 

W tym czasie na terenie powiatu kamiennogórskiego nie doszło do wypadku drogowego czy innego poważnego zdarzenia. Dzięki czujności mieszkańców zatrzymany został jeden nietrzeźwy kierujący. O swoich podejrzeniach dotyczących kierującego audi informowali policjantów dwaj mężczyźni jadący za podejrzanym. Audi jechało od strony granicy w Lubawce w kierunku centrum miejscowości. Kierujący pojazdem zatrzymał się przy jednym ze sklepów. Świadkowie postanowili zablokować jego pojazd. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia świadków. Okazało się, że audi prowadził 46-letni mieszkaniec Kamiennej Góry. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, samochód trafił na policyjny parking. Za jazdę po pijanemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

- Na pochwałę zasługuje postawa osób trzecich, którzy nie pozostali obojętni widząc zagrożenie i powiadomili odpowiednie służby. Być może dzięki temu zapobiegli tragedii, której skutkiem byłaby utrata życia lub zdrowia innych ludzi. - mówi asp. szt. Grzegorz Szewczyk, oficer prasowy policji.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez