aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Janusz Chodasewicz - burmistrz Kamiennej Góry

Dzisiaj (piątek, 11 stycznia) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie noworoczne burmistrza z przedstawicielami organizacji pozarządowych, instytucji, przedsiębiorstw, samorządów. W spotkaniu uczestniczyli również parlamentarzyści.

 

Podsumowując ubiegły rok, rok wyborów, burmistrz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zmiany władz w Kamiennej Górze. Przypomniał, że zastał dziurę w budżecie i rozgrzebane inwestycje. Zapowiedział, że w styczniu ogłoszony zostanie przetarg na udzielenie miastu 21 mln zł kredytu. Zastana sytuacja stawia pod znakiem zapytania możliwość realizacji obietnic składanych w kampanii wyborczej. J. Chodasewicz zapewnił jednak, że stara się je zrealizować. W styczniu ma ruszyć komunikacja miejska.

Komentując jednogłośne przyjęcie przez radę budżetu miasta na 2019 rok, burmistrz ocenił, że jest to dowód na zgodę między radą a burmistrzem. Jednocześnie głosując za przyjęciem budżetu, radni wzięli na siebie odpowiedzialność za jego realizację.

Janusz Chodasewicz stwierdził, że jest po spotkaniu z prezesem Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którego nie było w muzeum. Powołany zostanie zespół składający się z pracowników urzędu i strefy, który ma pozwolić na wykorzystanie nowych możliwości pozyskiwania inwestorów.

W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści: senator Krzysztof Mróz i posłanki Zofia Czernow i Iwona Krawczyk. Wszyscy deklarowali wsparcie i chęć działania dla dobra miasta. Odpowiadając na te deklaracje, J. Chodasewicz wyraził nadzieję, że nie są to tylko słowa. Od senatora, który przekaz burmistrzowi w noworocznym prezencie książkę, J. Chodasewicz oczekuje, że w kolejnej znajdą się pieniądze i decyzje korzystne dla miasta.

Burmistrz zachęcił wszystkich mieszkańców do zgłaszania się z pomysłami, które mogą zostać wspólnie zrealizowane. Specjalną propozycję współpracy miał dla przedsiębiorców, z którymi chce coś zrobić. Na razie nie wie, co to będzie, ale uznał, że wspólnie coś zostanie wymyślone, a po zrealizowaniu pomysłu będzie to pomnik wspólnego działania.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA