aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów - przedszkole

Wniosek złożony przez gminę Kamienna Góra okazał się najlepszym złożonym w konkursie o unijne pieniądze. Gmina może budować nowe przedszkole.

 

Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie budowy przedszkola w Krzeszowie. W konkursie złożonych zostało osiem wniosków. Propozycja gminy Kamienna Góra została najwyżej oceniona i jest jedyną, która uzyskała dofinansowanie.

Według projektu w Krzeszowie powstanie nowy budynek, w którym mieścić się bezie przedszkole. Obiekt ma mieć dwie kondygnacje, powierzchnię ponad 700 m kw. W nowych pomieszczeniach znajdzie się miejsce na cztery oddziały przedszkolne. Poza salami dydaktycznymi zaprojektowane zostały również pomieszczenia biurowe, socjalne, kuchnia, magazyn, szatnie oraz zaplecze sanitarno-higieniczne. Budynek ma być ogrzewany gazem sieciowym oraz wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

Realizacja projektu wyceniona została na ponad 7,5 mln zł. Unijna dotacja ma wynieść ponad 6,1 mln zł.

Przedszkole w Krzeszowie będzie drugim wybudowanym przez gminę Kamienna Góra dzięki unijnym dotacjom w ostatnich latach. Cztery lata temu powstało przedszkole w Pisarzowicach. Gmina na ten cel uzyskała 1,1 mln zł dotacji).

Krzeszów - przedszkole

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA