aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

sesja rady powiatu

Epidemia koronawirusa utrudnia organizacjom pozarządowym realizację projektów, na które uzyskały dofinansowanie z powiatu kamiennogórskiego.

 

Powiat przed epidemią podpisał 21 umów z organizacjami pozarządowymi. Jedna organizacja nie zdążyła podpisać umowy i zastanawia się, czy jest wstanie zrealizować projekt.

Jedna z organizacji pozarządowych podpisała umowę, ale jeszcze przed przelaniem środków zrezygnowała z realizacji zadania. Środki pozostały w budżecie powiatu, umowa została rozwiązana.

Kolejna z organizacji zrezygnowała z realizacji zadania już po przelaniu środków. Umowa została rozwiązana i określony został termin zwrotu środków.

W trzech przypadkach podpisane zostały aneksy do umów. Określone zostały w nich nowe terminy realizacji zadań. Możliwość wprowadzania zmian są niewielkie, oprócz terminów dotyczyć mogą niewielkich zmian w poszczególnych pozycjach kosztorysów. Nie ma możliwości zmiany zadania, na które dotacja została przyznana.

Pozostałe organizacje zostały zobowiązane do monitorowania sytuacji i zgłaszania potrzeb aneksowania lub rozwiązywania umów.

W związku z rozwiązaniem lub niepodpisaniem umów w budżecie powiatu zostało 7800 zł. Na razie nie wiadomo w jaki sposób ta kwota zostanie wykrozystana.

 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA