aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

W niedzielę (2 sierpnia) w przeciągu dwóch godzin kamiennogórscy policjanci zatrzymali do kontroli dwóch mężczyzn, którzy mimo wypitego alkoholu, postanowili wsiąść na rower.

 

32 - latek, jadąc swym rowerem po drodze publicznej, miał w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu, natomiast 58 - letni mieszkaniec Kamiennej Góry "wydmuchał" niemalże 2 promile alkoholu. W obu przypadkach funkcjonariusze wręczyli mandaty karne, a rowery zostały przekazane osobom wskazanym.

Policjanci przypominają, że najczęściej stosowaną karą za jazdę na rowerze po alkoholu jest mandat. Jego wysokość zależy od tego czy rowerzysta został przyłapany na jeździe w stanie po spożyciu alkoholu (0,2 – 0,5 promila alkoholu) czy w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu). Rowerzysta będący w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, który powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym może stanąć przed sądem. W takim wypadku sąd może zdecydować o nałożeniu na sprawcę kary grzywny, aresztu czy też zakazu prowadzenia pojazdów nie mechanicznych. Jednak niezależnie od wysokości poniesionej kary najgorszą konsekwencją dla pijanego rowerzysty może być utrata zdrowia a nawet życia.

asp.Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA