aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Burza - Robale

Ciekawe spojrzenie na świat przedstawili dzisiaj (wtorek, 2 kwietnia) młodzi aktorzy z zespołu teatralnego Burza. Głównymi bohaterami przygotowanej przez nich w tym roku sztuki są robaki.

 

"Robale", taki tytuł nosi tegoroczny spektakl. Dzisiaj odbył się pokaz przedpremierowy. Grupa pracuje jeszcze nad zakończeniem sztuki. Młodzi aktorzy chcą w maju wziąć udział w dwóch przeglądach. To na nie szykują całe przedstawienie.

W spektaklu młodzi aktorzy patrzą na świat z perspektywy robaków. Stworzenia zagrożone zdeptaniem przez ludzi przechodzą do ataku. O tym, co z tego wyniknie, przekonamy się na premierze. Na scenie zaprezentowali się: Jasmin Atta, Ania Bienia, Gabryś Górczyk, Nadia Mikołajczak, Gabryś Moryson, Ada Łojkowska, Ernest Nowak, Nina Olszak, Tosia Szemraj, Adam Wiśniewski. Sceniariusz, na podstawie tekstu Grzegorza Śmiałka, przygotowała Katarzyna Bernaś, za oświetlenie i oprawę muzyczną odpowiadał Marek Dańczak.

Zespół Burza działa od 2001 roku. Grupę prowadzi Katarzyna Bernaś. Burza to najmłodsi aktorzy działający przy Centrum Kultury. Dzieci dorastają, przechodzą do starszych teatrów, a Burza zaczyna z nowymi aktorami. Obecnie to już trzeci skład zespołu. "Trzecia" Burza powstał w zeszłym roku. Debiutowała sztuką "Pampilio", którą wystawiła m.in. w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA