aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. Europejska Perła Baroku

W piątek i sobotę (12 i 12 kwietnia) na terenie opactwa w Krzeszowie można było obejrzeć widowisko "Bolko Świdnicki: Mały-Wielki Książę".

 

Aktorzy wystąpili na scenie w Mauzoleum Piastów Śląskich, naturalna sceneria oraz sąsiadujący przedstawieniu sarkofag Bolka II nadały wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Interaktywna forma spektaklu, liczne multimedia, kostiumy, olbrzymia scenografia, to elementy, które w znaczny sposób uatrakcyjniły widzom przyswajanie historii polskości oraz zmagań Piastów Śląskich, walczących z nieustannym wpływem Czech i Niemiec w XIV wieku. Szczególna uwaga zwrócona była na postać Bolka II – ostatniego niezależnego księcia piastowskiego na Śląsku, ukazując go nie tylko jako wybitną postać historyczną, ale przede wszystkim fascynującą osobowość.

Spektakl zakończył się uroczyście złożeniem wieńca i znicza przed sarkofagiem bohatera. W ramach projektu chętni widzowie oraz aktorzy mieli możliwość poznać historię powstania Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie, zwiedzając pod opieką przewodników Klasztorne Podziemia oraz legendarną Studnię Książęcą.

Spektakl wystawił Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

fot. Europejska Perła Baroku

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA