aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Pisarzowice - XXII Przegląd Teatrów Amatorskich

Dzisiaj (piątek, 11 października) odbył się XXII Przegląd Teatrów Amatorskich organizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie. Po raz pierwszy impreza zorganizowana został w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Pisarzowicach.

 

W tym roku w przeglądzie uczestniczyło piętnaście zespołów z całej Polski. Reprezentowane były domy pomocy społecznej, szkoły specjalne, ośrodki wsparcia, środowiskowe domy samopomocy m.in. z Wałbrzycha, Opolna-Zdroju, Legnickiego Pola, Turku, Jaskulina. Międzyrzecza, Trzcianki, Podzamka. Wystąpiły również grupy teatralne ze szkół z gminy Kamienna Góra.

Pisarzowice - XXII Przegląd Teatrów Amatorskich

Występy oglądało jury złożone z aktorów. Po zakończeniu prezentacji odbyły się warsztaty, podczas których jurorzy podzielili się z opiekunami grup uwagami na temat występów. Przegląd zakończyła dyskoteka.

W otwarciu przeglądu uczestniczyła Marzena Machałek sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Obecna posłanka przypomniała, że w przeszłości, jeszcze jako nauczycielka, kilkakrotnie zasiadała w jury przeglądu.

Pisarzowice - XXII Przegląd Teatrów Amatorskich

 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA