Print
Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

W kamiennogórskim Muzeum Tkactwa można oglądać wystawę Prima Werdiura. Artystka, adiunkt Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia prezentuje obrazy.

 

Eksperyment polega na prezentacji współczesnych obrazów w ramach stałej ekspozycji muzeum złożonej z zabytkowych obiektów.

Źródłem malarskich inspiracji Marleny Promnej jest Ogród. Konstrukcja kompozycyjna, kolorystyczna oraz fakturalna stanowi zasadniczy obszar twórczych poszukiwań artystki. Jej kilkunastoletnia praca twórcza zawiera się w licznych seriach malarskich i stanowi podstawę jej rozpoznawalnego języka wypowiedzi. Charakterystyczny system autorskiego zapisu dotyczy budowania formy poprzez wielokrotne nawarstwianie farby od gęstych kresek po drobne punkty barwne. Technika ta w końcowym efekcie nadaje płaszczyźnie obrazu właściwości haptyczne i może kojarzyć się z dekoracyjną tkaniną. Powstała materia stanowi punkt wyjścia do zróżnicowanych działań formalnych.

Na wystawie Prima Werdiura artystka prezentuje obrazy abstrakcyjne na płótnie oraz nowe prace o charakterze ilustracyjnym. Są to kompozycje łączące motywy roślinne i zwierzęce malowane na papierze oraz zrealizowane w technice wycinanki.

Na 15 listopada zaplanowane jest spotkanie z autorką.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa