aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - ZSZiO w Przedszkolu nr 3W ramach cyklu "Kartka z kalendarza" Centrum Kultury zaprosiło dzisiaj (poniedziałek, 22 kwietnia) dzieci ze szkół podstawowych na obchody Światowego Dnia Ziemi.Z zaproszenia skorzystała tylko Szkoła Podstawowa nr 2. Jej uczniowie zjawili się na dziedzińcu Centrum Kultury przed godziną 9. Każda z klas otrzymała mapę z zaznaczonymi miejscami, w których pozostawione zostały wiadomości. Grupy musiały odnaleźć 20 informacji i wrócić do Centrum.

Przygotowane wiadomości dotyczyły segregowania śmieci i Kamiennej Góry. Jeden z punktów wyznaczony został w sali witrażowej ratusza, w której dzieci zapoznane zostały z zasadami recyklingu.

Po powrocie z wyprawy dzieci wzięły udział w II Turnieju Wiedzy o Ziemi. Wśród uczniów klas II-III wygrał Kacper Pasiut, druga była Kamila Kołodziej, a dwa równorzędne trzecie miejsca zajęli Jakub Gęborys i Alicja Łuczkowska. Wśród starszych uczniów (klasy IV-V) wygrał Hubert Czoch przed Mikołajem Potońcem, Filipem Gugałą i Amelią Szemiako.

Nagrodę Grand Prix, uwzględniającą wszystkie dzisiejsze dokonania, otrzymała klasa IIa pod opieką Elżbiety Rzepki.

Kamienna Góra - ZSZiO w Przedszkolu nr 3

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA