Print

17 mos z

XVIII Powiatowe Spotkanie Mistrzów Sportu Szkolnego odbyło się dzisiaj (poniedziałek, 17 czerwca) w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

 

W uroczystości uczestniczyły władze: poseł Zofia Czernow, starosta powiatu kamiennogórskiego Jarosław Gęborys, wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska, wiceburmistrz Kamiennej Góry Adam Blicharski, sekretarz Arkadiusz Dybiec z Lubawki.

Katarzyna Bandyk, szefowa Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego powiatu kamiennogórskiego w pierwszej kolejności wręczyła podziękowania za ponad 30 lat pracy dla sportu dla Dariusza Kurowskiego.

17 mos

LISTA NAGRODZONYCH

Nagrodę za wybitne osiągnięcia otrzymali:

Damian Kuklis, który zajął:
IV Miejsce bieg na 800m - Dolnośląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych Wojcieszów 04.10.2018
I miejsce Styl dowolny 25 m III miejsce -Sztafeta 4 x 25m - X Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu11.04.2019
II miejsce bieg na 100m V miejsce pchnięcie kulą -XIX Dolnośląski mityng Lekkoatletyczny olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze 29.04.2019

Kornel Pietrowski:
III miejsce bieg na 800m-VIII Dolnośląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych Wojcieszów 04.10.2018
I miejsce Styl dowolny 25 m - X Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu11.04.2019
II miejsce bieg na 400m i III miejsce bieg 100m - XIX Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze 29.04.2019

Krzysztof Dumański:
III miejsce bieg na 800m-VIII Dolnośląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych Wojcieszów 04.10.2018
I miejsce bieg na 1000m i III miejsce bieg na 500m IX Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Biegowym Olimpiad Specjalnych Jakuszyce – Wojcieszów 14.02.2019
I miejsce XVII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Bolesławcu 16.04.2019
III miejsce pięciobój, IV miejsce sztafeta 4x100m - XIX Dolnośląski mityng Lekkoatletyczny olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze 29.04.2019

Olga Szekszteło
IV miejsce bieg na 800m - VIII Dolnośląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych Wojcieszów 04.10.2018
II miejsce bieg na 50m i 100m IX Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Biegowym Olimpiad Specjalnych Jakuszyce 14.02.2019
I miejsce Styl dowolny przy pomocy sprzętu pneumatycznego 25 m X Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu11.04.2019
I miejsce bieg na 100m, miejsce pchnięcie kula, II miejsce sztafeta 4x100m - XIX Dolnośląski mityng Lekkoatletyczny olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze 29.04.2019

Adrian Andrejczuk:
IV miejsce bieg na 1600m - VIII Dolnośląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych Wojcieszów 04.10.2018
I miejsce bieg na 1000m i II miejsce na 500m IX Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Biegowym Olimpiad Specjalnych Wojcieszów- Jakuszyce 14.02.2019
I miejsce - XVII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Bolesławcu 16.04.2019
II miejsce pięciobój, IV miejsce sztafeta 4x100m - XIX Dolnośląski mityng Lekkoatletyczny olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze 29.04.2019

Kacper Koszkul:
IV miejsce bieg na 800m - Dolnośląski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych Wojcieszów 04.10.2018
I miejsce - XVII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Bolesławcu 16.04.2019
III miejsce Sztafeta 4 x 25m - X Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu11.04.2019
I miejsce bieg na 100m, IV miejsce pchniecie kulą i sztafeta 4x100m - XIX Dolnośląski mityng Lekkoatletyczny olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze 29.04.2019

Kacper Gryboś:
III miejsce bieg na 50m i 100m IX Dolnośląski Mityng w Narciarstwie Biegowym Olimpiad Specjalnych Jakuszyce 14.02.2019
I miejsce - XVII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Bolesławcu 16.04.2019
II miejsce Styl klasyczny 50 m III miejsce -Sztafeta 4 x 25m - X Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu11.04.2019
III miejsce bieg na 100m, pchnięcie kulą XIX Dolnośląski mityng Lekkoatletyczny olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze 29.04.2019

Opiekunami wyróżnionych sportowców była dyrektor Wiotella Gogolewska, Brygida Budaj oraz Jacek Englert

2. Indywidualne Mistrzostwa La
Maja OLSZAK uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienne Górze zajęła: I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach LA w finale strefy jeleniogórskiej oraz I miejsce w finałe dolnośląskim w biegu na dys. 80 m ppł na 29 startujących zawodniczek

Opiekun: Zbigniew Lema

3. Pływanie indywidualne chł SP2

Marcel MATUJZO
- I miejsce w stylu grzbietowym na dys. 50 m, na finale strefy
- III miejsce w stylu grzbietowym na dys. 50 m na finale dolnośląskim

OPIEKUN: Sławomir Staniec

4. BADMINTON DRUŻYNOWY DZIEWCZĄT
1. Katarzyna Pawłowska –Dorota, Krzysztof
2. Anna Kulas – Mariola, Jacek
3. Dominika Walczuk – Magdalena, Krzysztof

Opiekun: Zbigniew Lema

5. MINI PIŁKA SIATKOWA „4” CHŁOPCÓW

Tytuł wybitnego sportowca w mini piłce siatkowej zdobyła reprezentacja „4” chłopców pod opieką Zbigniewa Lemy. Chłopcy zostali mistrzami województwa, a następnie w dniach 23-26 maja reprezentowali powiat kamiennogórski na zawodach ogólnopolskich, które odbyły się w Głuchołazach. A drużynę stanowili: Marcel ANTOSZCZAK, Bartosz SMYDA, Kacper BIROŚ, Tymoteusz GRZYB, Fabian LEWICKI, Korneliusz OLSZEWSKI, Oliwier ZYCH, Szymon SCHABIŃSKI, Adrian BIAŁA, Jakub PEŁKA, Miłosz REGEWICZ, Jakub Olczak; dodatkowo Korneliusz OLSZEWSKI, Fabian LEWICKI i Adrian BIAŁAS reprezentowali szkołę na zawodach w badmintonie drużynowym, gdzie na finale dolnośląskim ostatecznie zostali sklasyfikowani na 5 miejscu. Opiekun: Zbigniew LEMA

6. PIŁKA SIATKOWA CHŁ

III miejsce chłopcy w Finale dolnośląskim zdobyła reprezentacja ZSO pod opieka Pana Krzysztofa Pawlikowskiego: Oktawian SOWIŃSKI, Daniel ZIOŁA, Piotr SAMEK, Krystian NICIEJEWSKI, Jakub ŻUK, Filip FRYZOWICZ, Marek TRZEPAK, Jakub ZASADA

7. UNIHOKEJ CHŁOPCÓW

Mistrzami województwa została reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Krzeszowie. Drużyna pod opieką Danuty Farmas: Igor GLISZCZYŃSKI, Michał KUCZYŃSKI, Jakub MICHALIK, Marcel MICHALIK, Mikołaj OGÓREK, Michał PAWLIK, Łukasz PIĘTOŃ, Jakub POWĄZKA, Antoni WIEŻBICKI, Mateusz WYSOWSKI.

8. UNIHOKEJ DZIEWCZĘTA ID

II miejsce w finale dolnośląski i tytuł wybitnego sportowca sportu szkolnego uzyskała reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Lubawce. A drużynę pod opieką pana Łukasza Winczy stanowiły: Kornelia ARENDARCZYK, Monika DMOCHOWSKA, Weronika DYCZKOWSKA, Simona GŁÓD, Marcelina KONDOŁ, Dominika LEŚNIARA, Oliwia MATUJZA, Nikola SKOCZEŃ, Anna SKOWROŃSKA, Aleksandra SZAJNOWSKA.

9. NARCIARSTWO BIEGOWE FINAŁ DOLNOŚLĄSKI

W startach indywidualnych w swoich kategoriach wiekowych: Dominika Leśniara – II miejsce, Kornelia Arendarczyk – 6 miejsce, , Aleksandra Szajnowska – 5 miejsce. Opiekun: Artur Bodzek

10. NARCIARSTWO BIEGOWE FINAŁ DOLNOŚLĄSKI

Tytuł wybitnego sportowca w ramach Igrzysk Dzieci uzyskały uczennice Szkoły Podstawowej w Lubawce: Milena LIBER, Majkę GERMATĘ, Hannę DEREŃ, Nikola GARNKOWSKA, Kornelia KMIECIK, Małgorzata LUBOS, które zajęły I miejsce sztafecie 4 x 3 km oraz I miejsce w biatlonie zimowym

W startach indywidualnych w swoich kategoriach wiekowych. Milena LIBER - II miejsce w biegach narciarskich, Kornelia KMIECIK - III miejsce w biegach narciarskich, Majka GERMATa – II miejsce w biegach narciarskich oraz w biatlonie zimowym, Hannę Dereń - 5 miejsce w biatlonie zimowym, Nikola GARNKOWSKA - 6 miejsce w biatlonie zimowym, Stanisław BODZEK, zajął II miejsce w BIATLONIE zimowym w ramach Igrzysk Dzieci, Jakub POTONIEC, zajął III biatlonie zimowym, Kamil CEDZIDŁO, zajął II miejsce w BIATLONIE zimowym.

11. KOLARSTWO GÓRSKIE DZW

Natalia Sitek zajęła 3 miejsce w kolarstwie górskim

12. BADMINTON CHŁOPCÓW

IV miejsce w Finale Dolnośląskim zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach: Wiktor Zarzycki, Kacper ZAWILOWICZ. Opiekun: Bartłomiej Łukasik

13. BADMINTON CHŁOPCÓW

VI miejsce w Finale Dolnośląskim zajęli uczniowie ZSO w Kamiennej Górze. Drużynę pod opieką pani Katarzyny Filip – Murawskiej stanowili: Hubert SAJDAK, Jakub Żuk, Jakub Zasada

14. PŁYWANIE DRUZYNOWE chł.

VI miejsce w pływaniu drużynowym na Finale Dolnośląskim zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze: Maciej STAWARZ, Maciej MAZIAKOWSKI, Dominik GIL, Jakub Bocheński, Aleksander KOCOŃ, Marcel MATUJZO. Opiekun: Sławomir Staniec

15. TENIS STOŁOWY

VI miejsce w Finale Dolnośląskim zajęli uczennice Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach: Martyna CIESIELSKA, Karolina MIGACŻ. Opiekun: Bartłomiej Łukasik

16. UNIHOKEJ DZIEWCZĘTA ID

V miejsce finał dolnośląski zajęła reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Krzeszowie. A drużynę pod opieką pana Pawła Szwaji stanowiły: Oliwia BAGNICKA, Julia BUDA, Lena KIWIŃSKA, Patrycja KONDRYN, Alicja KSIĄŻEK, Wiktoria LEŚNIAK, Maria KUŚ, Martyna MOTYKA, Alicja NICIEJEWSKA, Agata PAWŁOWSKA, Kinga SZPARGAŁA, Hanna WYROSTEK

17. UNIHOKEJ DZIEWCZĘTA

Reprezentacja dziewcząt również ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie zajęła V miejsce w finale dolnośląskim w ramach IMS. A drużynę stanowiły: Sandra BABULA, Roksana GUŚTAK, Alicja KAMIŃSKA, Julia MACIASZEK, Martyna MAJERSKA, Julia MIGACZ, Estera MIGACZ, Aleksandra MOTYKA, Martyna NOSKOWICZ, Klaudia TOKARSKA, Martyna TROJAN, Emilia WANIOŁEK. Opiekun: Krystyna Piotrowska

18. MINI PIŁKA SIATKOWA „2” CHŁOPCÓW

Tytuł bardzo dobrego sportowca w mini piłce siatkowej zdobyła reprezentacja „2” dziewcząt pod opieką pana Daniela Gontka, która zajęła I miejsce Finał Strefy jeleniogórskiej w Kamiennej Górze: Anastazja BIEL, Inez KWIATKOWSKA, Zofia GOTOWT, Maja MAZIAKOWSKA, Wiktoria OSTROWSKA

19. MINI PIŁKA SIATKOWA „2” CHŁOPCÓW

Reprezentacja „2” chłopców pod opieką pana Daniela Gontka, które zajęły I miejsce Finał Strefy jeleniogórskiej w Kamiennej Górze: Wiktor LOREK, Michał MIKIELEWICZ, Kamil NACKOWSKI, Eryk NOWAK, Marcin WOLAK.

20.MINI PIŁKA SIATKOWA „3” CHŁOPCÓW

Tytuł bardzo dobrego sportowca w mini piłce siatkowej zdobyła reprezentacja „3” chłopców pod opieką pana Andrzeja Cukiera, którzy zajęli I miejsce Finał Strefy jeleniogórskiej w Kamiennej Górze: Bartosz ADAMCZYK, Jakub BORKOWSKI, Marcin BUŁAWA, Kacper CZEPIELEWICZ, Mikołaj DRZEWIECKI, Oliwier JARCZEWSKI, Daniel KOWALSKI, Fabian URBAŃSKI. Opiekun: ANDRZEJ CUKIER

21.PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT IMS

II miejsce Finał Strefy jeleniogórskiej w Smolniku: Dominika LEMA, Hanna MURAWSKA, Oliwia KARSKA, Martyna SZYMCZAK, Maja IDEK, Aleksandra BURSKA, Karolina AUKSZTULEWICZ, Dominika DRUCIAK, Oliwia GAJDA, Amelia LEMBOWICZ, Oliwia TOMASZEWSKA, Oliwia BIEŃKOWSKA, Kinga SKRZYDLEWSKA, Emilia OKRZEJSKA, Amelia Gierszewska- ŻELASKO, Maja OLSZKA. Opiekun: Zbigniew Lema.

22.PPS CHŁOPCÓW

Tytuł bardzo dobrego sportowca w PPS zdobyła reprezentacja chłopców pod opieką pana Andrzeja Cukiera, którzy zajęli V w Finale dolnośląskim: Damian PIETRZYKOWSKI, Jakub TOBIASZ, Bartosz PRUSACZYK.