20 orzel

Dzisiaj (czwartek, 20 czerwca) piłkarze Orła Lubawka zapewnili sobie awans do klasy okręgowej. Przed meczem z Sudetami Dziećmorowice mieli sześć punktów przewagi nad drugim w tabeli Herbapolem Stanowice. Do końca sezonu zostały dwie kolejki (licząc z dzisiejszą).

Od początku spotkania piłkarze Orła mocno naciskali na przyjezdnych. Na bramkę Dziećmorowic strzelali Gracjan Głowacki i Jacek Adamowicz. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się J. Adamowicz uderzając zza pola karnego w światło bramki. Chwilę później na dobitkę na 11 metrze wbiegł Piotr Gleb i pokonał bramkarza gości. Do końca pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Piotr Osiecki.

W drugiej połowie Krzysztof Musiał podwyższył wynik na 3:1 lobując bramkarza. Kontaktową bramkę zdobył Bartosz Lech. Ostatnią bramkę spotkania zdobył po ładnej samodzielnej akcji Michał Meuszyński.

Wygrana w przedostatniej kolejce sezonu daje Orłowi Lubawka pewny awans do Klasy Okręgowej.

W przerwie meczu organizatorzy, piłkarze oraz działacze podziękowali Marcinowi Hadale, który kończy karierę sportową i Arkadiuszowi Skrzypczakowi, który wyjeżdża do pracy do Niemiec.
Drugą uroczystością było zainicjonowanie akcji Stop Hejt organizowanej przez Fundację Orange. Piłkarze od dzisiaj będą nosić pomarańczowe sznurówki. Fundacja przekazała też komplet strojów dla zawodników Orła.

Orzeł Lubawka : Sudety Dziećmorowice 4:2 (2:1)

Skład Orzeł Lubawka: G. Gruszka, R. Grzelak, G. Wroczyński, J. Adamowicz, K. Musiał, G. Głowacki, K. Królak, M. Meuszyński, T. Szyszka, M. Hadała, P. Gleb. Rezerwowi; J. Sztejkowski, Ł. Wincza, M. Jarosiński, A. Walczak.