Print

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza 11 – 13 stycznia 2019

 

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu

„DZIKI” / PREMIERA SCENICZNA!

„DZIKI” – spektakl dla młodych widzów, zrealizowany przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu w ramach Konkursu im. Jana Dormana, do tej pory pokazywany był tylko w szkołach. Teraz „Dzikiego” szersza publiczność będzie mogła zobaczyć w Teatrze. Pierwszy spektakl na Scenie Kameralnej „Szaniawskiego” już w piątek 11 stycznia 2019, o godz. 18.00. Zapraszamy młodych i starszych. Dla rodzin mamy specjalny BILET FAMILIJNY!

„Dziki”, inspirowany książką „Dzikus” Davida Almonda i Dave’a McKeana w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak, to muzyczne horror story dla dzieci i młodzieży, oparte na improwizacjach aktorskich i SYMFONII WIOSENNEJ Benjamina Brittena. Jest to opowieść o 12-letnim Benjaminie, którego ojciec (zjedzony przez raka, rekiny czy inne niebezpieczne zwierzęta) umiera. W obliczu straty chłopiec zaczyna pisać opowiadanie o Dzikim, który wyłazi nocą, by żywić się upolowanymi resztkami i insektami, burząc spokój lokalnej społeczności. Historia, którą opowiada Benjamin, stanowi radykalne odrzucenie strategii radzenia sobie z traumą, które podsuwa i sugeruje świat dorosłych.

Reżyseria: Klaudia Hartung-Wójciak
Tekst: Klaudia Haruntug-Wójciak wraz z zespołem aktorskim na podstawie improwizacji i z inspiracji książką DZIKUS Davida Almonda i Dave’a McKeana
Działania pedagogiczne i dramaturgia: Dorota Kowalkowska
Kostiumy i scenografia: Hanka Podraza
Muzyka: Piotr Peszat
Przygotowanie wokalne: Anna Mansfeld
Współpraca i konsultacje pedagogiczno-psychologiczne: Małgorzata Simm, Maciej Jonek
Współpraca choreograficzna i warsztat seniorów: Dorota Furmaniuk i Mateusz Flis

Obsada: Dorota Furmaniuk, Karolina Krawiec, Joanna Łaganowska, Mateusz Flis, Ryszard Węgrzyn oraz Chór Seniorów w składzie: Joanna Luklińska, Barbara Pielech, Barbara Stefanowicz, Dorota Witkowska, Ryszard Godlewski, Zbigniew Sowiński

Produkcja została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana, którego organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz ze środków z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

BILET FAMILIJNY w cenie 12 złotych od osoby! (minimum jedna osoba dorosła wraz z minimum jednym dzieckiem w wieku do 18 lat).

11.01 / PIĄTEK / GODZ. 18:00 / SCENA KAMERALNA / PREMIERA SCENICZNA
12.01 / SOBOTA / GODZ. 18:00 / SCENA KAMERALNA
13.01 / NIEDZIELA / GODZ. 17:00 / SCENA KAMERALNA
CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 60 MINUT

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu 

„DUCHOLOGIA POLSKA” / POPREMIEROWE POKAZY!!!

Tekst i dramaturgia: Paweł Soszyński
Reżyseria: Jakub Skrzywanek
Inspirowane stroną internetową i książką Olgi Drendy
Scenografia i kostiumy: Anna Maria Karczmarska i Mikołaj Małek
Reżyseria światła: Piotr Nykowski
Muzyka: Kamil Tuszyński
Choreografia: Oskar Malinowski
Konsultacje wokalne: Anna Mansfeld

Obsada: Natasza Aleksandrowitch [TZS], Agnieszka Bałaga-Okońska [TZS], Angelika Cegielska, Irena Sierakowska, Irena Wójcik, Kamil Bochniak [TZS], Michał Kosela, Piotr Mokrzycki, Tomasz Muszyński [TZS]

Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu.

Zapraszamy po długiej przerwie na popremierowe pokazy spektaklu „Duchologia polska”.

Reżyser - Jakub Skrzywanek i autor tekstu - Paweł Soszyński wywołują z odmętów prazupy temat polskiej transformacji. Odkrywają przed nami bohaterów przełomu lat 80. i 90. Pierwszych celebrytów, obiektów aspiracji i marzeń: Kaszpirowskiego, Alexis Colby czy Człowieka z czarną teczką.
Twórcy bawią się telewizyjnymi i teatralnymi formami oraz narracjami, które mają powołać nowy, wspanialszy świat. Polska, na scenie, stanie się miejscem cudów, a kolory nabiorą intensywności w gradiencie ORWO. Szukając odpowiedzi na pytanie, czy transformacja kiedykolwiek się skończyła, przeniesiemy się w czas sylwestrowej nocy kończącej lata 90. Zegar wybije północ. I co dalej? Za co wzniesiemy toast? „Trzeba bardzo uważać, bo najwięcej płaczu przynoszą zazwyczaj spełnione życzenia” - przestrzegają twórcy.

„DUCHOLOGIA ” W JEDENASTCE NAJLEPSZYCH spektakli roku 2018 - w podsumowaniu Witolda Mrozka.

Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

11.01 / PIĄTEK / GODZ. 19:15 / DUŻA SCENA
12.01 / SOBOTA / GODZ. 19:15 / DUŻA SCENA
13.01 / NIEDZIELA / GODZ. 18:15 / DUŻA SCENA
CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 110 MINUT (bez przerwy)

 

REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/  Więcej informacji: WWW.TEATR.WALBRZYCH.PL