aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kino za Kogiem w Krzeszowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na wydarzenie, które odbędzie się w piątek 13 września o godzinie 18.00. Wieczór rozpoczniemy prelekcją Roberta Główczyka „Apteka pachnąca czekoladą i pomarańczami”. W przerwie zaprosimy Państwa na słodko pachnący poczęstunek a następnie obejrzymy film Aleksandra Pietrzaka "Mocna kawa wcale nie jest taka zła". Dla wytrwałych i spragnionych mocnej kawy mamy dodatkowo seans o godzinie 20.00. Będzie to najnowszy film Aleksandra Pietrzaka "Juliusz".

 

"Mocna kawa wcale nie jest taka zła"
Polska 2014, wyst: Marian Dziędziel, Wojciech Mecwaldowski, Dorota Pomykała, Ireneusz Kozioł, czas: 48 min.

Świetny tandem aktorski: Marian Dziędziel i Wojciech Mecwaldowski - w kameralnej komedii o relacjach ojciec - syn. 33-letni Łukasz jest na życiowym zakręcie: rozpada się jego małżeństwo, stracił pracę, nie bardzo wie, co dalej. Póki co postanawia odwiedzić ojca, z którym przez lata nie utrzymywał kontaktu.
Pełnokrwiste postacie, dialogi o poziomie rzadko spotykanym w polskim kinie, komizm i dramatyzm wymieszane w znakomitych proporcjach - "Mocna kawa…" jest filmem do wielokrotnego oglądania. Do śmiechu i do uronienia łzy.
Nagrody
2014 - Dwa Brzegi - Niezależny Konkurs Filmów Krótkometrażowych - Nagroda Główna - Aleksander Pietrzak
2014 - LLF - Złote Grono - Najlepszy Film Krótkometrażowy - Aleksander Pietrzak
2014 - Orły Hollywoodzkie - Nagroda Specjalna - Nagroda dla Filmu Krótkometrażowego - Aleksander Pietrzak

"Juliusz",
Polska 2018, wyst: Wojciech Mecwaldowski, Jan Peszek, Anna Smołowik, Rafał Rutkowski, Jerzy Skolimowski, czas 1h 33 min.

Juliusz to uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec - nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii - Dorota. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…
Nagrody:
2019 - wygrana Młodzi i Film Konkurs Pełnometrażowych Debiutów FabularnychJantar za główną rolę męską Wojciech Mecwaldowski

Krzeszów - Kino za Rogiem

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA