aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów- Kino za Rogiem

Krzeszowskie Kino za Rogiem zaprasza w piątek i sobotę. Kino działa w budynku domu kultury (ul. Kalwaria 1), tel. 75 610 60 15.

 

KSIĄŻĘ CZARUŚ - piątek (18.10.), 16:00
Animacja 7+, 1h 30 ‘, bilety 8 zł.

Dawno, dawno temu niegodziwa wiedźma rzuciła urok na małego wtedy księcia Czarusia. Jej zaklęcie sprawiło, że każda napotkana przez młodzieńca dziewczyna z miejsca się w nim zakochuje i chce zostać jego żoną. Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Śpiąca Królewna - każda z nich święcie wierzy, że przystojny książę chce ożenić się właśnie z nią. I jak tu rozpoznać autentyczne uczucie? Księcia dzielą już tylko trzy dni od 21 urodzin, i jeżeli przez ten czas nie znajdzie prawdziwej miłości, klątwa spadnie też na jego królestwo: miłość zniknie tam na zawsze… Czy Czaruś zdoła pokonać klątwę i znaleźć tę jedyną, zanim będzie za późno?

KAMERDYNER - piątek (18.10.), 18:00

Polska 2018, historyczny, dramat, reż. Filip Bajon, 2h. 20’, bilet 8 zł.

Mateusz Krol po śmierci matki zostaje przygarnięty przez arystokratkę Gerdę von Krauss pochodzącą z majętnego pruskiego rodu i dorasta w pałacu razem z dziećmi Kraussów, Franzem i Maritą, z którą, gdy dorosną, połączy go miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke, który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce dla Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Zbliża się II wojna światowa. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców wzbiera niechęć i nienawiść.

Nagrody
2019 - Orzeł:
- Najlepsza scenografia - Paweł Jarzębski, Zbigniew Dalecki
- Najlepsze kostiumy - Ewa Krauze, Izabela Balińska, Małgorzata Braszka, Małgorzata Gwiazdecka
2018 - FPFF:
- Srebrne Lwy - Filip Bajon
- Złote Lwy:
- Najlepsza pierwszoplanowa rola męska - Adam Woronowicz
- Najlepsza charakteryzacja - Ewa Drobiec i Mira Wojtczak
- Najlepsza muzyka - Antoni Łazarkiewicz
2018 - Tofifest:
- Złoty Anioł - Filip Bajon
- Nagroda Publiczności - Filip Bajon

BYŁ SOBIE PIES - sobota (19.10.), 15:00

Familijny 7+, 1h 35’, bilety 8 zł.

Jaki jest sens życia? O co w tym wszystkim chodzi? Co jest najważniejsze? Takie oto filozoficzne pytania zadaje sobie Bailey. Pies. Uroczy rudy mieszaniec, którego przygarnia dziesięcioletni Ethan. Odpowiedzi będzie Bailey szukał przez kolejne lata życia u boku Ethana, a potem w kolejnych psich wcieleniach - tak, tak, psy odradzają się w kolejnych wcieleniach, nie tracąc pamięci poprzedniego życia. I w końcu je znajdzie… Uroczy, zabawny i wzruszający film o bezgranicznej miłości psa do człowieka.

STARA BAŚŃ. KIEDY SŁOŃCE BYŁO BOGIEM. - sobota (19.10.), 18:00

Polska 2003, kostiumowy, reż. Jerzy Hoffman, 1h 42’, bilety 8 zł.

Akcja filmu rozgrywa się w IX wieku, sto lat przed przyjęciem chrztu przez Polskę. W nadgoplańskim kraju rządy sprawuje krwawy książę Popiel, który aby zapewnić sukcesję synowi, morduje cały swój ród. Jego zbrodnie wywołują bunt kmieci. Ziemek, młody myśliwy i wojownik, zakochany w córce kmiecia Wisza, pięknej Dziwie, nie chce pogodzić się z wolą ojca dziewczyny, który przeznaczył ją bogom i oddał do chramu Świętowita. Postanawia walczyć o ukochaną. Na swej drodze spotyka Piastuna, byłego dowódcę zbrojnych księcia Popiela. Decyduje się podjąć wraz z nim i kmieciami walkę przeciwko krwawemu księciu.

Nagrody
2004 - Orzeł - Najlepsze kostiumy - Magdalena Tesławska, Paweł Grabarczyk
2004 - Złota Kaczka - Najlepszy autor muzyki do polskiego filmu - Krzesimir Dębski

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA