aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Stara Kopalnia

Szukasz ciekawych zajęć dla całej grupy podczas ferii zimowych? A może chcesz wybrać się na warsztaty całą rodziną lub chcesz zobaczyć kopalnię nocą? Oferta ferii zimowych w Starej Kopalni w Wałbrzychu to propozycja zarówno dla grup zorganizowanych, rodzin z dziećmi, jak również grupy przyjaciół, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Wałbrzyska instytucja już po raz kolejny organizuje zajęcia w trakcie ferii zimowych dla gości ze wszystkich województw - oferta obowiązuje od 13 stycznia do 23 lutego.
W trakcie ferii Stara Kopalnia zaprasza na Rodzinne Niedziele. W ofercie znalazły się zajęcia edukacyjne Szychta Fuksów czyli pierwsza zmiana młodych górników. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak wyglądał dzień pracy górnika, spróbują swoich sił przy lekkich pracach górniczych oraz poznają kopalniane legendy. Oprócz zajęć na rodziców i dzieci czekają także warsztaty zdobnicze oraz lepienie w glinie w Centrum Ceramiki Unikatowej. Plan Rodzinnych Niedziel wygląda następująco:
19.01.2020 r. - Szychta Fuksów
26.01.2020 r. - Lepienie w glinie
2.02. i 16.02.2020 r. - Szychta Fuksów
9.02 i 23.02.2020 r. - Warsztaty zdobnicze

Ilość miejsc ograniczona, bilety dostępne online na stronie www.starakopalnia.pl 

Od poniedziałku do piątku grupy zorganizowane mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć edukacyjnych. W ofercie znalazły się m.in. górnicze prace, podczas których dzieci dowiedzą się jak wyglądała praca górnika oraz gry terenowe odbywające się na terenie całego obiektu. Do wyboru są również warsztaty w Centrum Ceramiki Unikatowej gdzie uczestnicy będą mogli lepić w glinie lub malować na szkle. Istnieje także opcja zwiedzania Starej Kopalni z przewodnikiem - byłym górnikiem.
Zajęcia odbywają się w tygodniu, w godzinach 9.00-16.00. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Dodatkową atrakcją w trakcie ferii (8-23.02.2020 r.) będzie niesamowita wystawa pająków i skorpionów, która będzie się składać z 35 żywych okazów. Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym. O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego pająka na ręce, a opiekun wystawy odpowie na wszystkie pytania i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków. Wydarzenie jest biletowane, zakup biletów jest możliwy bezpośrednio przy wejściu na ekspozycję.

W czasie ferii Stara Kopalnia zaprasza na Nocne Zwiedzanie połączone z biesiadą górniczą, które odbędzie się aż trzykrotnie: 25 stycznia, 8 lutego oraz 14 lutego (wersja walentynkowa). Oferta ta skierowana jest do osób powyżej szesnastego roku życia, a bilety na wydarzenie są dostępne online.
Standardowe zwiedzanie Starej Kopalni z przewodnikiem jest możliwe codziennie w godzinach 10.00 - 18.00. Bilety są dostępne online lub bezpośrednio w kasie obiektu. Świetną opcją jest także bilet Explore, który obejmuje cztery wałbrzyskie atrakcje: Starą Kopalnię, Zamek Książ, Palmiarnię i Muzeum Porcelany. Ważny jest przez rok i można go zakupić w każdym z wyżej wymienionych miejsc.
Ponadto w przestrzeniach Starej Kopalni odbywają się koncerty i wystawy artystyczne. W okresie ferii odbędą się koncerty takich artystów jak Daria Zawiałow i duetu Karaś/Rogucki, jak również jest dostępna wystawa Tomasza Domańskiego „Pomniki czasu”, a 21 lutego odbędzie się wernisaż wystawy Marcina Ryczki „Harmony”.
Szczegóły na stronie internetowej www.starakopalnia.pl 

 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA