aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

PSP Kamienna Góra we Francji

Wczoraj, po trzech dniach jazdy i pokonaniu ponad 1800 km strażacy z Polski dotarli do Francji. Wśród nich jest pięciu strażaków z PSP Kamienna Góra.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 12:00 do 22:00 14 sierpnia.

Krzeszów, droga krzyżowa

Mimo opadów deszczu grupa wiernych uczestniczyła dzisiaj (sobota, 13 sierpnia) w tradycyjnej Drodze Krzyżowej po Kalwarii Krzeszowskiej.

Krzeszów

Największe i najważniejsze wydarzenie organizowane na terenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbędzie się 15 sierpnia. Przygotowania do festynu, koncertu patriotycznego i Sumy Odpustowej trwają już od kilu dni.

dolny slaskZarząd Województwa Dolnośląskiego, na wniosek Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie oraz Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, który dzisiaj skierowany został do Urzędu Marszałkowskiego, podjął w trybie pilnym uchwałę o całkowitym zakazie połowu ryb na całym dolnośląskim odcinku rzeki Odry do 30 września br.

straz

Strażackie portale informują o przygotowaniach polskich jednostek do wyjazdu do Francji. Polscy strażacy mieliby pomagać w gaszeniu pożarów lasów.

Aktualizacja 10:06

lubawka ratusz

Gmina Lubawka szuka wykonawcy przebudowy ul. Kolonia w Chełmsku Śląskim. Ofert można składać do 25 sierpnia.

fot. relacja wideo z sesji

Radni Kamiennej Góry obradowali dzisiaj na sesji zwołanej na wniosek burmistrza. Projekty uchwał dotyczyły przekazania do Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze 2,3 mln zł.

fot. OSP Chełmsko Śląskie

Dzisiaj rano strażacy wezwani zostali na ul. Kamiennogórską w Chełmsku Śląskim. Pomocy wymagał pies.

fot. policja Kamienna Góra

W sobotę 6 sierpnia 2022 roku na ul. Słowiańskiej w Kamiennej Górze doszło do zapalenia się pojazdu osobowego w trakcie jazdy. Świadek tego zdarzenia kilka sekund po zauważeniu tej sytuacji zobaczył stojący na poboczu radiowóz. Natychmiast poinformował funkcjonariuszy o zaistniałej sytuacji.

REKLAMA